زمان مناسب برای کاشت سیب زمینی _ بازرگانی ماهور

زمان مناسب برای کاشت سیب زمینی _ بازرگانی ماهور
زمان مناسب برای کاشت سیب زمینی _ بازرگانی ماهور

زمان مناسب برای کاشت سیب زمینی،که کاشت سیب زمینی یکی از اقدامات مهم وحیاتی کشاورزی می باشد که باید به صورت اصولی و درست انجام شود. سیب زمینی بذر های خاص و متفاوتی دارد که نحوه جوانه زنی و القای آن ها با یکدیگر متفاوت می باشد.

سیب زمینی زودرس،سیب زمینی اصلی و معمولی از انواع بذرهای سیب زمینی می باشند که مورد کشت قرار می گیرند. شما عزیزان می توانید با توجه به شرایط اقلیمی که در آن مشغول به زندگی هستید، میزان فضایی که در اختیار دارید اقدام به انتخاب یکی از گونه ها پر بازده سیب زمینی نماید . شما عزیزان می توانید برای خرید و فروش عمده سیب زمینی با بازرگانی ماهور تماس بگیرید.

گونه های زودرس سیب زمینی به دلیل آن که زود برداشت می شوند و به حدود 16 هفته زمان احتیاج دارند، بسیار کم دچار آفت می شوند. گونه های معمولی سیب زمینی همچنین ؛ نیاز به 20 هفته زمان برای رسیدن دارند .گونه های اصلی سیب زمینی که بهترین گونه برای انبار کردن نیز می باشند ، و نیاز به زمان و فضای بیشتری جهت رسیدن دارند . برای خرید سیب زمینی به صورت عمده برای انبار کردن می توانید از سیب زمینی های اصلی بهره ببرید.

روش مناسب کاشت سیب زمینی _ بازرگانی ماهور
روش مناسب کاشت سیب زمینی _ بازرگانی ماهور

روش مناسب کاشت سیب زمینی

برای جوانه زنی سیب زمینی ها می بایست در نقاط گرمسیر از از اواخر دی ماه و در نقاط سردسیر در اواخر بهمن ماه دیت به کار شویم. برای آن کار می بایست قسمت های غده مانند سیب زمینی را که چشم نیز نامیده می‌شوند درون سینی و یا جعبه تخم مرغ به گونه ای قرار دهیم که در مقابل نور طبیعی و زیاد قرار بگیرند. هنگامی که ارتفاع جوانه ها بین 1.5 تا 2.5 سانت رسید آماده کشت هستند.

برای کاشت سیب زمینی می بایست، سیب زمینی های جوانه زده را هنگامی که خاک شروع به گرم شدن می کند، کاشت. اواسط اسفند تا اوایل فروردین برای انجام این کار مناسب می باشد. سیب زمینی های جوانه زده می بایست در عمق 7 تا 13 سانتی متری از خاک دفن شوند.

این عمق بسته به نوع سیب زمینی باید متفاوت باشد. هنگامی که گودال را ایجاد کردید، بهتر است که آن را با لایه نازکی از کود بپوشانید سپس سیب زمینی ها را در فاصله های 30سانتی متری از هم بکارید. بهتر است که فاصله ردیف‌ها از یکدیگر نیز چیزی در حدود 40 سانتی متر باشد.

البته در صورتی که از سیب زمینی های معمولی و اصلی استفاده می کنید، می بایست آن ها در فاصله های 40 سانتی از یکدیگر قرار دهید. فاصله ردیف ها همچنین می بایست چیزی در حدود 75 سانتی متر باشد.

هنگام کاشت سیب زمینی همیشه دقت داشته باشید که جوانه ها را نشکنید، آن ها را با احتیاط حمل کنید و جوانه ها را رو به بالا قرار دهید. بعد از قرار دادن سیب زمینی ها در خاک ، می بایست روی آن ها را با خاک بپوشانید و جوانه ها را در زیر خاک دفن کنید.هنگامی که جوانه های سیب زمینی از خاک بیرون آمد مجددا روی آن‌ها با خاک بپوشانید.

 

خریدعمده سیب زمینی با کیفیت بالا از طریق بازرگانی ماهور قابل انجام خواهد بود. در صورتی که قصد خرید و یا فروش عمده سیب زمینی را دارید،شما می توانید با این بازرگانی همکاری داشته باشید. همچنین، در صورت داشتن هرگونه سوال در رابطه با قیمت، نحوه خرید و یا نحوه فروش عمده انواع سیب زمینی می توانید از طریق ارسال دیدگاه با این بازرگانی در ارتباط باشید.

ماهور از طریق یکی از راه‌های ارتباطی با کارشناسان این شرکت تماس بگیرید.که کارشناسان شرکت بازرگانی ماهور ضمن راهنمایی و مشاوره، بهترین پیشنهاد را به لحاظ کیفی و کمی به شما خواهند داد.

شماره موبایل: 09143894157

شماره واتساپ: 09378817915

شماره تلگرام: 09149353014

پست الکترونیکی: info@mahourtrade.com

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + 16 =

09143894157