صادرات تخصصی عمده سیب زمینی _ بازرگانی ماهور

صادرات تخصصی عمده سیب زمینی _ بازرگانی ماهور
صادرات تخصصی عمده سیب زمینی _ بازرگانی ماهور

صادرات تخصصی عمده سیب زمینی به دلیل شرایط خوب آب و هوایی و نیروی کاری متخصص در ایران سال‌ها است که انجام می‌شود . تولیدات این محصول مازاد بر تقاضای آن در کشور ما است و از آنجا که در سطح جهانی تقاضا برای خرید سیب زمینی زیاد است، علاوه بر ایران بسیاری از دیگر کشورها نیز آن را صادر می‌کنند.

ایران رتبه چهاردهم جهان را در صادرات سیب زمینی به خود اختصاص داده و به بسیاری از کشورها از جمله قطر، ترکیه، عراق،پاکستان،افغانستان،ازبکستان و امارات صادرات دارد.اما این قابلیت وجود دارد که با بازاریابی درست و اصولی درسطح بین المللی بتوان میزان صادرات این محصول را توسعه داد.گسترش صادرات موجب ارزآوری بیشتر و ایجاد شغل در داخل کشور می‌شود.

تعرفه ‌های صادرات سیب زمینی

تعرفه های صادرات سیب زمینی که این محصول فوق العاده هر ساله توسط دولت ها تعیین می‌شود که در میزان صادرات تاثیرگذار است. صادرات سیب زمینی در کشور عزیز ما ایران با توجه به تولید کلی این محصول که به 5 میلیون تن در سال می‌رسد و میزان تقاضایی که در بازار بین المللی برای آن سبیار وجود دارد تعیین می‌شود. به طور کلی ایران پتانسیل افزایش صادرات این محصول را دارد.

البته تعیین میزان تعرفه مهم که از طرف دولت بر کاهش یا افزایش میزان صادرات تخصصی عمده سیب زمینی بسیار تاثیر گذار است . به طوری که اگر تعرفه افزایش چشمگیری پیدا کند صادرات آن کم می‌شود، و اگر قیمت تعرفه کاهش یابد میزان صادرات نیز افزایش پیدا می‌کند. البته که صادرات سیب زمینی نیاز به اخذ مجوزهای لازم را دارد.

گرفتن مجوز ها برای صادرات وگواهی بهداشت از ضروری‌ترین اقداماتی است که باید انجام شود.به طور کلی برای صادرات درست و اصولی سیب زمینی باید بازاریابی قوی در سطح بین المللی داشته باشید و با کشورهای متقاضی این محصول به خوبی مذاکره نمایید.

ممنوعیت صادرات تخصصی سیب زمینی

خرید و فروش عمده سیب زمینی برای کشاورزان زحمتکش نیز سود آور است.که تجار برای خرید به صرفه سیب زمینی جهت صادرات به جای بازار به سراغ کشاورزان می‌روند و محصولات آنها را به صورت عمده خریداری می‌کنند.

حتی ممکن است که سیب زمینی های دو الی سه سال آینده را نیز پیش خرید کنند . مزیت این کار برای کشاورزان فروش عمده و کامل محصولاتش به مناسب‌ترین قیمت خواهد بود.که علاوه بر این مجبور به فروش با قیمت پایین تر در بازارهای داخلی نخواهند بود.

در برخی مواقع با توجه به شرایط خاص، دولت ممنوعیت صادرات تخصصی عمده سیب زمینی را اعلام می‌دارد. یکی از این شرایط وجود بحران سیب زمینی در داخل کشور است که ممکن است باعث افزایش قیمت آن شود.

به طور کلی سیاست دولت ها که برای تامین نیازهای داخلی است و صادرات بر اساس تولیدات مازاد سیب زمینی صورت می‌گیرد. در صورتی که در کشور با کمبود این محصول مواجه باشیم صادرات آن که باعث افزایش زیاد قیمت خواهد شد از طرف دولت متوقف می‌شود.

اخیرا نیز درگیری و جنگ بین کشورهای دیگر باعث اختلال در بازارهای جهانی شده و این مورد نیز بر صادرات سیب زمینی تاثیر گذاشته است. دولت ها نیز پیش بینی می‌کنند که احتمال افزایش قیمت و کمبود آن پیش آید در نتیجه صادرات آن را متوقف کرده‌اند.

صادرات تخصصی سیب زمینی چقدر است؟

صادرات تخصصی عمده سیب زمینی به کشورهای آسیایی و اطراف ایران انجام می‌شود. هزینه تمام شده این محصول در کشورهای متقاضی بسیار مناسب است که در نتیجه خواهان این محصول هستند.ایران در حوزه صادرات سیب زمینی رتبه چهاردهم را در دنیا به خود اختصاص داده و سالانه بیش از 5 میلیون تن از این محصول تولید کرده و حدود 200 هزار تن از آن را صادر می‌کند.

سیب زمینی‌های تولید ایران ممکن است بر اساس خاک و منطقه‌ای این محصول در آن کشت شده است کیفیت متفاوتی داشته باشند. کیفیت متفاوت نیزکه باعث اختلاف قیمت این محصول در بازار می‌شود.معمولا برای صادرات کردن سیب زمینی، با کیفیت‌ترین تولیدات را خریداری کرده و بعد از بسته بندی و بارگیری صادر می‌کنند.

اگر یک جستجوی کوچک کنید متوجه می‌شود برخی کشورها تولید کننده و صادر کننده سیب زمینی و برخی دیگر نیز وارد کننده هستند و ایران نیز جزو گروه اول است.

دلایلی که باعث تشویق افراد به سرمایه گذاری جهت صادرات سیب زمینی می‌شود شامل موارد زیر است:

  • شرایط آب و هوایی و خاک مناسب برای کشت سیب زمینی.
  • تنوع زیاد این محصول با کیفیت‌های متفاوت.
  • وجود نیروی انسانی ارزان.
  • وجود متقاضی در کشورهای اطراف و در اختیار داشتن سهمی از بازار بین المللی.

خرید عمده سیب زمینی با کیفیت فوق العاده از طریق بازرگانی ماهور قابل انجام خواهد بود. در صورتی که قصد خرید و یا فروش عمده سیب زمینی را دارید، می توانید با این بازرگانی همکاری داشته باشید. همچنین، در صورت داشتن هرگونه سوال در رابطه با قیمت ، نحوه خرید و یا نحوه فروش عمده سیب زمینی می توانید از طریق ارسال دیدگاه با این بازرگانی در ارتباط باشید.

از طریق یکی از راه‌های ارتباطی با کارشناسان متخصص این شرکت تماس بگیرید. که کارشناسان شرکت بازرگانی ماهور ضمن راهنمایی و مشاوره، بهترین پیشنهاد را به لحاظ کیفی و کمی به شما خواهند داد.

شماره موبایل: 09143894157

شماره واتساپ: 09378817915

شماره تلگرام: 09149353014

پست الکترونیکی: info@mahourtrade.com

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − سه =

09143894157