صادرات سیب زمینی+مشاوره حرفه ای

صادرات سیب زمینی _ بازرگانی ماهور
صادرات سیب زمینی _ بازرگانی ماهور

صادرات سیب زمینی که در زمین های زراعی کشور کشت می شود،علاوه بر شیرین کردن کام کشاورزان و کاهش هزینه های این قشر زحمت کش و پر تلاش صادرات محصولات کشاورزی به ویژه سیب زمینی برای رشدو توسعه اقتصادکشور های در حال توسعه همانند کشور عزیز ما بسیار مهم و ضروری می باشد.

صادرات سیب زمینی باعث ایجاد شغل های بیشتر و به رشد،توسعه کشاورزی کمک شایان می کند،سیب زمینی به دلیل محبوبیت بالای که در کشورهای مختلف دارد،تقاضا برای این محصول فوق العاده بسیار بالاست ،میشه گفت در هر غذای ایرانی ردپای سیب زمینی این محصول بی نظیر دیده می شود و به خوش طعم شدن و لذیذ شدن غذاها کمک زیادی میکند.

سیب زمینی یک محصول بی نظیر برای صادرات است،همواره مشتری های زیادی در بازارهای بین المللی دارد و بازار خرید و فروش این محصول بی نظیر بسیار داغ می باشد،طبق معمول کشور عزیز ما به خاطر آب و هوای بی نظیر و موقعیت جغرافیای خاص و ویژه که دارد ، سیب زمینی های که در کشور ما تولید می شود به جرعت می توان گفت جزء مرغوب ترین و درجه یک ترین سیب زمینی ها می باشد،این مرغوبیت و کیفیت بالای سیب زمینی کشور موجب شد که در میادین میوه و تره بار کشور های همسایه مورد استقبال قرار گیرد و در سفرهای کشور همسایه برای خود جای دست و پا کند.

بهترین صادر کننده های سیب زمینی:

هلند: با شنیدن نام هلند اولین چیزی که به ذهن می رسد گل لاله است . اما کشور هلند سالانه با حدود 830 میلیون دلار صادرات سیب زمینی در رتبه اول صادرات این مححصول بی نظیر قرار دارد.

فرانسه:که با موزه ها و مکان های دیدنی و هنری  در دنیا شهرت خاصی دارد،سالانه با 690 میلیون دلار صادرات در رتبه دوم و در این میدان مسابقه توانسه مدال نقره را در صادرات سیب زمینی کسب کند.

آلمان: که به کشور عقاب ها مشهور می باشد ، سالانه با حدود 375 میلیون دلار در رتبه سوم صادرات این محصول ارزشمند را به خود اختصاص داد.

کانادا: که با سگ های آبی با مزه خود شناحته شده است . سالانه با حدود 300 میلیون دلار  در رتبه چهارم قرار دارد.

 چین: که در کشور ما با کالاهای بی کیفیت خو شهرت فوق العاده پیدا کرده سالانه با حدود 290 میلیون صادرات رتبه پنجم قرار دارد.

ایالت متحده: که نماده جنگ در خاور میانه است . سالانه با حدود 245 میلیون صادرات در رتبه ششم صادرات این محصول قرار دارد.

قیمت روز سیب زمینی صادراتی _ بازرگانی ماهور
قیمت روز سیب زمینی صادراتی _ بازرگانی ماهور

قیمت روز سیب زمینی صادراتی

قیمت روز سیب زمینی صادراتی به فاکتورهای مختلف بستگی دارد،یکی از فاکتورهای مهم تقاضا برای سیب زمینی در بازار هدف می باشد. وقتی عطش بازار هدف برای سیب زمینی زیاد باشد، سیب زمینی این محصول فوق العاده با قیمت های بسیار خوبی صادر می شود.

فاکتور مهم دیگر کیفیت سیب زمینی می باشد که نقش مهم در قیمت گذاری سیب زمینی دارد،در سال های اخیر با توجه به کاهش چشمگیر ارزش پول داخلی در کشور خرید سیب زمینی تولید شده در کشور ما جذابیت خاصی برای تاجران کشورهای و تقاضا برای این محصول استراتژیک شیب صعودی پیدا کرد.

زمان صادرات سیب زمینی

صادرات یکی از شاه کلید های رشد اقتصاد کشور می باشد.صادرات باید در عالی ترین زمان و وقتی که شرایط برای صادرات مطلوب انجام بشه،بی تردید بهترین زمان برای صادرات به ویژه سیب زمینی و پیدا کردن بازارهای هدف بکر و بی نظیر زمانی که با تولید مازاد سیب زمینی مواجه هستم و بازار داخلی اشباع شده.

ایران سالانه با بیش از 160 هکتار زمین زراعی زیر کشت و تولید حدود پنچ میلیون تن سیب زمینی در رتبه سیزدهم تولید سیب زمینی این محصول فوق العاده و پر ارزش برای امنیت غذایی کشور قرار دارد،همچنین؛ کشور ما با مازاد تولید این محصول مواجه هستیم.

از این رو همه ساله حدود 500 تا 600 هزار تن سیب زمینی کشت شده در اراضی کشور راهی بازار های جذاب بین الملی می شود . با این شرط که شرایط برای صادرات این محصول فوق العاده محیا باشد و مشکلات همیشگی که هر ساله مانند تیری که بر قلب صادرات کشور زده می شود و باعث کندشدن روند صادرات محصولات کشاورزی یا توقف صادرات می شود،تدابیر کافی اتخاذ شده باشد.

آیا صادرات سیب زمینی ممنوع است؟

هر ساله اگر تولید سیب زمینی در کشور بالا باشد،و با مازاد عرضه سیب زمینی در بازار مواجه باشیم و قیمت سیب زمینی در بازار داخل شیب نزولی داشته باشد شرایط را برای صادرات این محصول فوق العاده رو مهیا می کند. اگر تقاضا در داخل زیاد و قیمت سیب زمینی در بازار داخل شیب صعودی داشته باشد ، جلوی صادرات این محصول گرفته می شود.

این سیاست اشتباه در سال های اخیر ضربه های بزرگی به تولید کنندگان و صادر کنندگان این محصول وارد کرده و باعث شده که بازار های هدف خود را در کشورهای همسایه رو به راحتی از دست بدهند . همچنین ؛ این سیاست مانع گسترش بازار های هدف صادراتی و توسعه کشاورزی کشور عزیزمان شد.

خرید عمده سیب زمینی با کیفیت بالا از طریق بازرگانی ماهور قابل انجام خواهد بود. در صورتی که قصد خرید و یا فروش عمده سیب زمینی را دارید،شما می توانید با این بازرگانی همکاری داشته باشید. همچنین، در صورت داشتن هرگونه سوال تخصصی در رابطه با قیمت، نحوه خرید و یا نحوه فروش سیب زمینی عمده سیب زمینی می توانید از طریق ارسال دیدگاه با این بازرگانی در ارتباط باشید.

از طریق یکی از راه‌های ارتباطی با کارشناسان این شرکت تماس بگیرید.که کارشناسان شرکت بازرگانی ماهور ضمن راهنمایی و مشاوره، بهترین پیشنهاد را به لحاظ کیفی و کمی به شما خواهند داد.

شماره موبایل: 09143894157

شماره واتساپ: 09378817915

شماره تلگرام: 09149353014

پست الکترونیکی: info@mahourtrade.com

 

 

 

 

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + پانزده =

09143894157